מכון רעות- צעדי בינה

מכון רעות- צעדי בינה

המכון הוקם בשיתוף פעולה עם חברת 'צעד בינה' (Step of Mind Ltd)  ונועד לשקם את ההליכה של אנשים עם פגיעות מוחיות לאחר חבלה, ניתוח, אירוע מוחי ו/או שיתוק מוחין וכן למבוגרים הסובלים מנפילות, באמצעות טכנולוגיה חדשנית תוצרת ישראלית

 
דר אברהם לזרימנהלת היחידה לפזיותרפיה:
גב' שרה פלג שני
היחידה לפזיותרפיה:
טלפון מוקד קול רעות03-508-1000  
מיקום - קומה 4
שעות פעילות: ימים א-ה'


מהי שיטת הטיפול "צעדי בינה"

הטיפול בעזרת  נעלי Re-Step™ מתבצע על ידי פיזיוטרפיסטים מהמרכז הרפואי שעברו הכשרה מיוחדת לטיפול בעזרת הנעליים.

נעלי re-step הם חלק ממערכת ממוחשבת, שפותחה באופן מיוחד לצורך שיקום ההליכה. האימון בעזרת הנעלים מבוסס על ידע ומחקר בנושא למידה מוטורית, גמישות מוחית ושיקום ההליכה אצל אנשים, לאחר אירועים מוחיים, פגיעות ראש, שיתוק מוחין וכו' וכן למבוגרים הסובלים מבעיות יציבות, שיווי משקל ונפילות חוזרות.

הטיפול מתבצע בהליכה בעזרת מערכת הכוללת זוג נעליים ותכנת מחשב והוא מותאם לכל מטופל.  לנעליים יש ארבע בליטות עגולות-שניים בקדמת כף הרגל ושניים באזור עקב הרגל. לכל בליטה יש בוכנה שמאפשרת לבליטה לשנות את גודלה בהתאם ליכולת ההליכה של המטופל באותו אזור של כף הרגל.

לפני הטיפול הנעל מחוברת בעזרת כבל לתוכנת המחשב המזינה את הנעל בנתוני ההליכה של המטופל שעתיד להשתמש בה ובמהלך הטיפול הנעל משנה את זוויות הדריכה, בהתאם להוראות מהתוכנה. דבר המאתגר את המטופל להגיב לשינויים, לשמור על שיווי משקל ולשפר את ההליכה. האימון המתמשך מאפשר הפעלה של מרכזים מוחיים האחראים על ההליכה.

מכון "רעות- צעדי בינה"

הטיפול הייחודי מתבצע במחלקת הפיזיוטרפיה של המרכז הרפואי שיקומי רעות, על ידי מטפלים פיזיוטרפיסטים  שהוכשרו לטפל בעזרת נעלי Re step. הטיפול כולל סדרה בת 22 טיפולים .משך טיפול הוא 3/4 שעה. הטיפול נעשה במקום, בעזרת הנעליים. לא ניתן לרכוש את הנעליים המיוחדות וכן לא ניתן לתרגל בעזרתם שלא במסגרת הטיפול במקום.

למי מיועד הטיפול בעזרת "צעדי בינה"?

הטיפול  מיועד לאנשים אחרי פגיעה מוחית, אנשים אחרי אירועים מוחיים, תאונות דרכים, ניתוחי ראש  וחבלות ראש, בעלי יכולת הליכה בסיסית.
לצפיה בכתבה ששודרה בערוץ 10 בנושא- לחץ כאן

כיצד ניתן לפנות למרפאת "צעדי בינה"?

למידע נוסף ולפניה למרפאה יש לפנות לאניטה טלפון: 03-6383657

לכתבה בנושא ששודרה במהדורת החדשות של ערוץ 10 - ראה כאן.
לכתבה מאתר YNET- לחץ כאן