חדשות המרכז הרפואי

חדשות המרכז הרפואי

נחנך אגף מרפאות חוץ ואשפוז יום שיקומי

בטקס חגיגי נחנך אגף מרפאות חוץ ואשפוז יום שיקומי. הטקס נערך במעמד שר הבריאות, ח"כ הרב יעקב ליצמן ובהשתתפות התורמים, בני הזוג ד"ר מרים ושלדון אדלסון, הנהלת בית החולים ועמותת 'רעות'.
עלות פרויקט בניית האגף הסתכמה ב-2 מיליון ₪ מתוכם תרמה משפחת אדלסון סכום של 1.25 מיליון ₪ והיתרה בסך של כ-700 אלף ₪ מכספי עיזבונם של בני הזוג המנוחים אנה וארנולד שפיגלר.
במהלך הטקס הסירו בני הזוג אדלסון יחד עם מנהל המרכז הרפואי, ד"ר דב אלבוקרק,
את הלוט מעל שלט המוקיר את תרומתם לפרויקט.
שר הבריאות שיבח את העשייה של המרכז הרפואי: "בית החולים רעות הוא אחד הטובים ביותר ואני אמשיך לכוון מאמצים בנושא הרחבת שירותי השיקום והוספת מיטות".
ד"ר דב אלבוקרק, מנהל המרכז הרפואי, הודה בחום לבני הזוג אדלסון : "הודות לתרומתם הנדיבה והמשמעותית, נוכל להמשיך ולקדם את המרכז הרפואי ולהעניק לעוד מאות מטופלים בכל שנה טיפול רפואי שיקומי, רב מקצועי ומתקדם".
בניית האגף כוללת הרחבה של מחלקת אשפוז יום שיקומי שהינה כבר היום הגדולה ביותר בישראל. מחלקת אשפוז היום השיקומי מורכבת מצוות רב מקצועי של מומחים מובילים במגוון מקצועות הרפואה והבריאות ומערך הטיפול כולל גם שיקום בטכנולוגיות מתקדמות וסדנאות שונות. באגף החדש פועלים גם המרכז לשיקום חולים הסובלים מתסמונות כאב כרוניות והמרכז הארצי לטיפול ב-CRPS (תסמונת כאב אזורי מורכב).
הפרויקט כולל גם הצטיידות במכשור מתקדם בתחומי השיקום, ובהמשך תיבחן האפשרות להוספת שירותים חדשים. כל זאת, כחלק מהתפיסה לפיתוח שירותים המאפשרים רצף טיפולי מהאשפוז לקהילה עבור הציבור הרחב.
בתמונה : שר הבריאות, ח"כ הרב יעקב ליצמן , ד"ר דב אלבוקרק, מנהל המרכז הרפואי, בני הזוג ד"ר מרים ושלדון אדלסון