חדשות המרכז הרפואי

חדשות המרכז הרפואי

לצייר את הפרעת האכילה

תערוכת "דמעות של גועש" המציגה ציורי נשים וגברים הסובלים מהפרעות אכילה וטופלו במכון אגם שבמרכז הרפואי, מוצגת בימים אלה בכנסת. התערוכה מוצגת בחדר הישיבות של הוועדה לקידום מעמד האישה ושוויון מגדרי.
מדובר בתערוכה הראשונה המוצגת במקום ופותחת את היוזמה של יו"ר הוועדה, ח"כ עאידה תומא סלימאן, להציג בחדר הישיבות תערוכות מתחלפות, זאת כהמשך לביקורה במרכז הרפואי שיקומי רעות והתרשמותה מפעילות מכון אגם.
התערוכה כוללת כ-20 ציורים של מטופלים אשר לקחו חלק בקבוצת התרפיה באמנות והיא מביאה לידי ביטוי את התהליך שעבר כל אחד מהם בעזרת טיפול באמנות.
יהודית ארד, תרפיסטית באמנות במכון אגם ומנחת הקבוצה: "הפרעת האכילה היא דרכם של המטופלים להביע מצוקה שלא נמצא לה קול אחר. הציורים משקפים תחושות של סבל, מצוקה ותקווה להחלמה כאשר התחנות השונות במסע הטיפולי מאפשרות הצצה לעולמם המורכב".
מכון אגם מתמחה בטיפול ובשיקום בני 18 ומעלה, נשים וגברים, הסובלים מהפרעות אכילה: אנורקסיה, בולימיה, הפרעת אכילה כפייתית והשמנת יתר. הטיפול הינו רב מקצועי ומלווה במומחים מתחום הרפואה, הפסיכולוגיה, התזונה, הנחיית הקבוצות והדרכת משפחות והורים. המכון מהווה דגם ראשון וייחודי מסוגו בארץ המציע מסגרת של טיפול מרפאה אינטנסיבי, תוך שמירה על שגרת החיים, שהינה חשובה וחיונית בתהליך השיקום.