מחלקת ילדים

מחלקת ילדים

מחלקת הילדים פועלת כדי להעניק איכות חיים מיטבית ושיקום מירבי לילדים שאינם יכולים לחיות בביתם בשל מחלה או פגיעה קשה. המחלקה היא חלוצית בתחומה, והיחידה מסוגה בישראל. רבים ממטופליה מאושפזים לתקופות ארוכות.

 
דר גדעון בנימיןרופא אחראי מחלקת ילדים:
ד"ר גדעון בנימין
מחלקה ט"ני:
אחות אחראית: ליאנה אחיטוב
 
 
 
 
מחלקה ט':
אחות אחראית: שרה שלומי
מחלקה ט"ני
טלפון - 03-6383619
מיקום - קומת כניסה, בנין חדש
שעות ביקור:
11:00-14:00
 
מחלקה ט'
טלפון - 03-6383618
מיקום - קומת כניסה, בנין חדש
שעות ביקור:
11:00-14:00

מחלקת ילדים - במי אנחנו מטפלים?

המחלקה מטפלת בתינוקות, פעוטות וילדים מגיל חודש ועד 18 שנים, עם מגוון מחלות ופגיעות, כמו: מחלות גנטיות, נוירולוגיות וכרוניות, מומים מולדים, פגיעות ראש בעקבות תאונות ופיגועים, פגיעות מוחיות לאחר טביעה ועוד. רוב המטופלים נמצאים במצב סיעודי, הכרתם מעורפלת, ויכולתם הקוגניטיבית ו/או הגופנית ירודה.

מחלקת ילדים - הטיפולים

מחלקת הילדים מחולקת לשתי יחידות: סיעוד מורכב ילדים וטיפול נמרץ ילדים, שמטופליו זקוקים להנשמה מלאכותית. רבים מהילדים המאושפזים בשתי היחידות זקוקים להזנה מיוחדת ולטיפול תרופתי מותאם לאורך זמן. בנוסף לטיפול הרפואי המעולה זוכים הילדים למגוון רחב של טיפולים פרא-רפואיים כמו פיזיותרפיה וריפוי בעיסוק, לצד טיפולי איכות חיים, הכוללים טיפולים במוסיקה ובאומנות. אחת לשנה נוסעים ילדים שמצבם מאפשר זאת, ביחד עם הוריהם, לפעילות בפארק ייעודי לילדים עם מגבלות גופניות. הורי הילדים ומשפחותיהם נהנים גם הם מתמיכה והנחיה של הצוות המקצועי לאורך כל תקופת האשפוז.

צוות המחלקה מפעיל בית ספר ייחודי מסוגו, הפועל בתוך חדר לגרייה חושית (סנוזלן). כאן עובדים אנשי מקצוע המתמחים בנושא עם כל ילד באופן פרטני, ומסייעים לו להגיע למירב ההישגים החושיים, הקוגניטיביים והתנועתיים האפשריים עבורו.

הצוות

הצוות במחלקת הילדים מסור מאוד לילדים ולעבודה עמם, ועושה ככל יכולתו כדי לשפר את איכות חייהם. המחלקה מעוטרת בציורים שמחים וצבעוניים, והפעילות השוטפת כוללת שירים וסיפורים, ימי הולדת וחגים, המשמחים גם את לבם של הילדים המוגבלים ביותר. צוות המחלקה כולל רופאים ואנשי סיעוד המתמחים בטיפול בילדים פגועים, ומתוגבר על ידי מערך מתנדבים פעיל ומסור.